Fajna restauracja włoska w Krakowie

Wyjątkowa kuchnia włoska
Pragniesz smacznie zjeść? Wśród wielu alternatyw, które proponuje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Otóż z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, kolorów i spora porcja składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Naszym rodakom kuchnia włoska, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to również takie smakołyki jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Podstawowe włoskie posiłki

Makarony są bazą kuchni włoskiej. Włosi gotują makarony w dziesiątkach form. W zasadzie niełatwo wymyśleć składniki których nie można dodać do makaronu. mięso sezonowane w Krakowie Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy drobiowe oraz rożnorodne warzywa, powodują, że makarony nie mogą się przejeść.

Następną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Dobra pizza włoska to cienkie ciasto i niezbyt duża ilość dodatków. Najpopularniejsza jej wersja to margharita z mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to rozkosz podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to znacznie więcej niż jedynie pizza i makaron. To też lasagne, focaccia, piada oraz szeroki wybór deserów – np. granita czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie spróbować wina czy wspaniałych serów- gorgonzoli, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *