Rehabilitacja w połogu

Coraz to więcej pań, jakie rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne trudności z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to trudności z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły trochę własne miejsce po porodzie.

stożki dopochwowe

Do niedawna był to temat tabu oraz mało jaka z dam decydowała się mówić o swoich przeszkodach po porodzie. Nieraz wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Aktualnie niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami zawiadamiają o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, które rodziły poprzez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i problemy ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą i co poniektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakowoż gigantyczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą wolno podjąć bardzo szybko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym przyzwoiciej, bo ćwiczenia przynoszą wtedy poprawniejsze rezultaty. W trakcie fizjoterapii, wykonuje się różnorodnego rodzaju ćwiczenia, które mają wzmacniać mięśnie oraz sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, niezmiernie ważną kwestią są również treningi oddechowe, które należy w następnej kolejności jak w większości wypadków powtarzać. Dodatkowo, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka ma pojawić się w czasie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest w głównej mierze kobietom, które miały więcej porodów. Mogą jednakże z niej korzystać również panie, jakie rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Bardzo ekspresowo pozwala ona powrócić do normy i czuć się przyzwoicie. Sporo pacjentek oświadcza, że to naturalnie dzięki takim ćwiczeniom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie niedogodności bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też szansę skierowania z takich zajęć oraz treningów odpłatnie, w ramach prywatnej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *